Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | SAV8 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC) |
| Voltage Rating – AC | 125 V |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Color – Actuator/Cap | Silver |
| Illumination Type, Color | LED, White |
| Illumination Voltage (Nominal) | 3 VDC |
| Termination Style | Quick Connect – 0.187″ (4.7mm) |
| Ingress Protection | IP67 – Dust Tight, Waterproof |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 25.20mm Dia |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Mechanical Life | – |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.