Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | RP8600 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Voltage Rating – AC | 20 V |
| Voltage Rating – DC | 20 V |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | Silver |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Solder, Quick Connect – 0.187″ (4.7mm) |
| Ingress Protection | IP67 – Dust Tight, Waterproof |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 16.00mm Dia |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Base Product Number | RP8600 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.