Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | RP8200 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard, Illuminated |
| Circuit | SPST-NO |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Voltage Rating – DC | 24 V |
| Actuator Type | Round, Button |
| Color – Actuator/Cap | Orange |
| Illumination Type, Color | LED, Blue |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2.8 VDC |
| Termination Style | Solder, Quick Connect – 0.110″ (2.8mm) |
| Ingress Protection | IP67 – Dust Tight, Waterproof |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 13.60mm Dia |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Mechanical Life | – |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Base Product Number | RP8200 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.