Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | PVA3 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating (Amps) | 2A (DC) |
| Voltage Rating – DC | 36 V |
| Actuator Type | Round, Button |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | Silver |
| Illumination Type, Color | LED, Blue/Green/Red |
| Illumination Voltage (Nominal) | 1.8, 2.8 VDC |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | IP65 – Dust Tight, Water Resistant |
| Features | Stainless Steel |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 16.00mm Dia |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Mechanical Life | 500,000 Cycles |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Base Product Number | PVA3 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.