Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | PV7 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Switch Function | On-Off, Off-On |
| Current Rating (Amps) | 2A (DC) |
| Voltage Rating – DC | 48 V |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Color – Actuator/Cap | Silver |
| Illumination Type, Color | LED, Blue |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VDC |
| Termination Style | Solder, Quick Connect – 0.110″ (2.8mm) |
| Ingress Protection | IP65 – Dust Tight, Water Resistant |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 22.00mm Dia |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Mechanical Life | – |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.