Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | PB66 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Circuit | DPST |
| Switch Function | Off-On |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Voltage Rating – AC | 127 V |
| Actuator Type | Round, Button |
| Color – Actuator/Cap | Silver |
| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Quick Connect – 0.250″ (6.3mm) |
| Ingress Protection | IP66 – Dust Tight, Water Resistant |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 25.00mm Dia |
| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C |
| Mechanical Life | – |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.