Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | PB350 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | Standard, Illuminated |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating (Amps) | 30mA (DC) |
| Voltage Rating – DC | 28 V |
| Actuator Type | Square, Button |
| Color – Actuator/Cap | Red |
| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2.2 VDC |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | – |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mechanical Life | – |
| Electrical Life | 20,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.