Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | P16 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard, Illuminated |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating (Amps) | 8A (AC), 6A (DC) |
| Voltage Rating – AC | 125 V |
| Voltage Rating – DC | 24 V |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | Green |
| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Illumination Voltage (Nominal) | 24 VDC |
| Termination Style | Quick Connect – 0.110″ (2.8mm) |
| Ingress Protection | – |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 16.00mm Dia |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Base Product Number | P16OAT11 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.