Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | CS |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Capacitive, Anti-Vandal, Illuminated |
| Circuit | SPST-NO |
| Switch Function | Off-On |
| Current Rating (Amps) | 1A (DC) |
| Voltage Rating – DC | 24 V |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | Silver |
| Illumination Type, Color | LED, Blue/Green/Red |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Wire Leads with Connector |
| Ingress Protection | – |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 22.20mm Dia |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Mechanical Life | – |
| Electrical Life | 50,000,000 Cycles |
| Base Product Number | CS7L2 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.