Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Bulk |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 800 mA |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V |
| Power – Max | 625 mW |
| Frequency – Transition | 100MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Supplier Device Package | TO-92 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.