Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 200 mA |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 190mV @ 40mA, 200mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 50mA, 5V |
| Power – Max | 1.5 W |
| Frequency – Transition | 70MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-3 Flat Leads |
| Supplier Device Package | SOT-23F |
| Base Product Number | ZXTP08400 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.