Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 14.66 V |
| Tolerance | ±2.18% |
| Power – Max | 200 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 42 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 11 V |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Base Product Number | UDZ15 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.