Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.6 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 250 mW |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 2.5 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package | X3-DFN0603-2 |
| Base Product Number | GDZ5V6 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.