Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 4 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 60V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 65V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 125V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 2A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | – |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 10pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFDFN |
| Supplier Device Package | U-DFN2510-10 |
| Base Product Number | D60V0 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.