Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor Corp |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Type | Power Supply Monitor |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Voltage – Threshold | 4.2V, Adj |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 500µs Minimum |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209″, 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Base Product Number | MB3771 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.