Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | CW Industries |
| Series | GPB |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Type | Standard, Illuminated |
| Circuit | SPST-NO |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating (Amps) | 6A (DC) |
| Voltage Rating – DC | 14 V |
| Actuator Type | Square, Button |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | Red |
| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | – |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 12.10mm Dia |
| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C |
| Mechanical Life | – |
| Electrical Life | – |
| Base Product Number | GPB554C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.