Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Comchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.1 V |
| Tolerance | ±5.2% |
| Power – Max | 100 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 1.5 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package | 0201 (0603 Metric) |
| Base Product Number | CZRZ5V1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.