Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Comchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 60V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 66.7V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 96.8V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 2.07A |
| Power – Peak Pulse | 200W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | – |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123F |
| Supplier Device Package | SOD-123F |
| Base Product Number | ATV02W600 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.