Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Comchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 3.6V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 9.8V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 16A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | – |
| Power Line Protection | No |
| Applications | – |
| Capacitance @ Frequency | 20pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | – |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Supplier Device Package | 0402C/SOD-923F |
| Base Product Number | ACPDQC3 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.