Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | XGL1313 |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Molded |
| Material – Core | Metal Composite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 36.7 A |
| Current – Saturation (Isat) | 35A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.8mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 16MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.591″ L x 0.528″ W (15.00mm x 13.40mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.512″ (13.00mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.