Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | XEL4030 |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Molded |
| Material – Core | Metal Composite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 5.1 A |
| Current – Saturation (Isat) | 4.6A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 44.1mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 30MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1616 (4040 Metric) |
| Supplier Device Package | 1616 |
| Size / Dimension | 0.157″ L x 0.157″ W (4.00mm x 4.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.122″ (3.10mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.