Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | XAL8080 |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Molded |
| Material – Core | Metal Composite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 14.6 A |
| Current – Saturation (Isat) | 17.4A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 9.77mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 24.14MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | 8080 |
| Size / Dimension | 0.339″ L x 0.319″ W (8.60mm x 8.10mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.315″ (8.00mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.