Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | XAL1060 |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Molded |
| Material – Core | Metal Composite |
| Inductance | 400 nH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 25.9 A |
| Current – Saturation (Isat) | 82A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 0.88mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 60MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.445″ L x 0.394″ W (11.30mm x 10.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.236″ (6.00mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.