Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | XAL1010 |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Molded |
| Material – Core | Metal Composite |
| Inductance | 8.2 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 12.9 A |
| Current – Saturation (Isat) | 18.3A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 12.9mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 12MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.445″ L x 0.394″ W (11.30mm x 10.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.394″ (10.00mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.