Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | SER2900 |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | – |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 10 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 20 A |
| Current – Saturation (Isat) | 28A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.86mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 20MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 500 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 1.100″ L x 1.098″ W (27.94mm x 27.90mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.700″ (17.78mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.