Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | PFL1609 |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Molded |
| Material – Core | Metal Composite |
| Inductance | 560 nH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.1 A |
| Current – Saturation (Isat) | 710mA |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 130mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 600MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C |
| Inductance Frequency – Test | 7.9 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.071″ L x 0.042″ W (1.80mm x 1.07mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.038″ (0.97mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.