Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | MSS7341 |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 100 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 900 mA |
| Current – Saturation (Isat) | 540mA |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 310mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 7.2MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.287″ L x 0.287″ W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.161″ (4.10mm) |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.