Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | DO3316 |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 47 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.8 A |
| Current – Saturation (Isat) | 1.6A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 140mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 12MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.510″ L x 0.370″ W (12.95mm x 9.40mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.205″ (5.21mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.