Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | AGP2923 |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 15 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 26 A |
| Current – Saturation (Isat) | 20.5A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.6mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 16MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C |
| Inductance Frequency – Test | 300 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 1.060″ L x 0.668″ W (26.92mm x 16.97mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.935″ (23.75mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.