Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | 1812PS |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material – Core | Ceramic, Ferrite |
| Inductance | 10 µH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 1.7 A |
| Current – Saturation (Isat) | 900mA |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 170mOhm Max |
| Q @ Freq | 40 @ 1MHz |
| Frequency – Self Resonant | 120MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | 1812 |
| Size / Dimension | 0.231″ L x 0.196″ W (5.87mm x 4.98mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.150″ (3.80mm) |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.