Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | 1008LS |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material – Core | Ceramic, Ferrite |
| Inductance | 10 µH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 300 mA |
| Current – Saturation (Isat) | – |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.95Ohm Max |
| Q @ Freq | 37 @ 7.9MHz |
| Frequency – Self Resonant | 60MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency – Test | 7.9 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package | 1008 |
| Size / Dimension | 0.115″ L x 0.110″ W (2.92mm x 2.79mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.080″ (2.03mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.