Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | 0603CS |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material – Core | Ceramic |
| Inductance | 5.1 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 700 mA |
| Current – Saturation (Isat) | – |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 140mOhm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 250MHz |
| Frequency – Self Resonant | 5.7GHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 250 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Size / Dimension | 0.071″ L x 0.044″ W (1.80mm x 1.12mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.040″ (1.02mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.