Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | 0402DF |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 140 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 750 mA |
| Current – Saturation (Isat) | – |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 141mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 1.45GHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 7.9 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Size / Dimension | 0.044″ L x 0.026″ W (1.11mm x 0.66mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.026″ (0.66mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.