Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | CODACA |
| Series | CPEX2722 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material – Core | Metal Composite |
| Inductance | 27 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 25 A |
| Current – Saturation (Isat) | 30A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 4.1mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | – |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Features | Flat Wire, High Current, Soft Saturation |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 1.075″ L x 0.846″ W (27.30mm x 21.50mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.877″ (22.30mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.