Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | CFSensor |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Gauge |
| Operating Pressure | 14.5PSI (100kPa) |
| Output Type | Analog |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±2% |
| Voltage – Supply | 5V |
| Port Size | Male – 0.122″ (3.15mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | – |
| Maximum Pressure | 36.26PSI (250kPa) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP |
| Supplier Device Package | 6-DIP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.