Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | CEL |
| Series | NEPOC |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Number of Channels | 4 |
| Voltage – Isolation | 5000Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | 80% @ 5mA |
| Current Transfer Ratio (Max) | 600% @ 5mA |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | – |
| Rise / Fall Time (Typ) | 3µs, 5µs |
| Input Type | DC |
| Output Type | Transistor |
| Voltage – Output (Max) | 80V |
| Current – Output / Channel | 50mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.17V |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 80 mA |
| Vce Saturation (Max) | 300mV |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SMD, Gull Wing |
| Supplier Device Package | 16-SMD |
| Base Product Number | PS2501 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.