Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Broadcom Limited |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Channels | 2 |
| Inputs – Side 1/Side 2 | 2/0 |
| Voltage – Isolation | 1500VDC |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 1kV/µs |
| Input Type | DC |
| Output Type | Push-Pull, Totem Pole |
| Current – Output / Channel | 15 mA |
| Data Rate | 5MBd |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 350ns, 350ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 45ns, 10ns |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.3V |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 8mA |
| Voltage – Supply | 4.5V ~ 20V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-CDIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Base Product Number | HCPL-5231 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.