Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRR1260A |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 10 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 5.5 A |
| Current – Saturation (Isat) | 5.5A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 20mOhm Max |
| Q @ Freq | 32 @ 2.52MHz |
| Frequency – Self Resonant | 21MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.492″ L x 0.492″ W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.256″ (6.50mm) |
| Base Product Number | SRR1260A |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.