Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRP7030CA |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | – |
| Material – Core | Carbonyl Powder |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 9 A |
| Current – Saturation (Isat) | 13.5A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 26.7mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 18MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Features | Flat Wire, High Saturation |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.307″ L x 0.299″ W (7.80mm x 7.60mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.122″ (3.10mm) |
| Base Product Number | SRP7030CA |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.