Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRP7028A |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Carbonyl Powder |
| Inductance | 33 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Current – Saturation (Isat) | 2.5A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 240mOhm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 100kHz |
| Frequency – Self Resonant | 8MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.287″ L x 0.260″ W (7.30mm x 6.60mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.118″ (3.00mm) |
| Base Product Number | SRP7028A |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.