Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRP4020TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Carbonyl Powder |
| Inductance | 22 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.2 A |
| Current – Saturation (Isat) | 1.4A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 500mOhm Max |
| Q @ Freq | 10 @ 100kHz |
| Frequency – Self Resonant | 12MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.175″ L x 0.160″ W (4.45mm x 4.06mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.079″ (2.00mm) |
| Base Product Number | SRP4020TA |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.