Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRP3212 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Alloy Powder |
| Inductance | 1 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 5.5 A |
| Current – Saturation (Isat) | 7.7A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 19mOhm Max |
| Q @ Freq | 15 @ 100kHz |
| Frequency – Self Resonant | 50MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Size / Dimension | 0.126″ L x 0.098″ W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.047″ (1.20mm) |
| Base Product Number | SRP3212 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.