Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRP2010TMA |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | – |
| Material – Core | Metal |
| Inductance | 1 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 3.6 A |
| Current – Saturation (Isat) | 4.4A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 59mOhm Max |
| Q @ Freq | 15 @ 1MHz |
| Frequency – Self Resonant | 60MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.063″ W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.039″ (1.00mm) |
| Base Product Number | SRP2010TMA |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.