Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRP1270 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Not For New Designs |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Iron |
| Inductance | 10 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 10 A |
| Current – Saturation (Isat) | 16A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 16.8mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 10MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.539″ L x 0.539″ W (13.70mm x 13.70mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.276″ (7.00mm) |
| Base Product Number | SRP1270 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.