Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRN6045TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 2.2 µH |
| Tolerance | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 6 A |
| Current – Saturation (Isat) | 9.5A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 15mOhm |
| Q @ Freq | 15 @ 1MHz |
| Frequency – Self Resonant | 55MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.236″ L x 0.236″ W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.177″ (4.50mm) |
| Base Product Number | SRN6045TA |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.