Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRN3015TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 2.2 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.7 A |
| Current – Saturation (Isat) | 1.7A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 60mOhm |
| Q @ Freq | 12 @ 100kHz |
| Frequency – Self Resonant | 64MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1212 (3030 Metric) |
| Size / Dimension | 0.118″ L x 0.118″ W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.059″ (1.50mm) |
| Base Product Number | SRN3015TA |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.