Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRN2012T |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | – |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 22 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 340 mA |
| Current – Saturation (Isat) | 240mA |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.76Ohm |
| Q @ Freq | 15 @ 2.5MHz |
| Frequency – Self Resonant | 20MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 2.5 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.047″ W (2.00mm x 1.20mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.047″ (1.20mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.