Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRN2012 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 240 nH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 3.5 A |
| Current – Saturation (Isat) | 4.8A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 33mOhm Max |
| Q @ Freq | 8 @ 1MHz |
| Frequency – Self Resonant | 360MHz |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.