Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRN2012 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 2.2 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.3 A |
| Current – Saturation (Isat) | 1.6A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 186mOhm Max |
| Q @ Freq | 13 @ 1MHz |
| Frequency – Self Resonant | 70MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.063″ W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.047″ (1.20mm) |
| Base Product Number | SRN2012 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.