Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRN1060 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 18 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 3.85 A |
| Current – Saturation (Isat) | 3.8A |
| Shielding | Semi-Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 43mOhm Max |
| Q @ Freq | 25 @ 7.96MHz |
| Frequency – Self Resonant | 10MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.394″ L x 0.386″ W (10.00mm x 9.80mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.236″ (6.00mm) |
| Base Product Number | SRN1060 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.